WARM-AIR WOOD STOVE FALCO ECO 12 kW

€2 116,29 ( €1 749,00 )

Dostupnost:

In 30 days

Door

 • Glass fronted
 • Full

This warm-air stove with an exchanger and a fan is intended for heating up and heating residential rooms, recreational facilities or working spaces, where higher comfort of warmth supported by the flame perception is required

The stove is further meant to heat up and heat storerooms, workshops, building sites and industrial premises.

Apart from the warmth that glows from the stove surface and self-flowing warm-air through the side outlets which are located on the stove coat, the warmth is also transferred to the flowing air directly from the warmth exchanger surface. The air-flow rate is secured by an axial ventilator, thus the warm- and cold air are quickly blended in the heated space. The exhaust gases are right after passing through the warmth exchanger led away through the chimney.

An accessory of the stove is a unit which serves as a fan revolution regulator - may be bought additionally. The unit may be set on manual or automatic mode.

 • High efficacy
 • Built-in warmth exchanger with a fan
 • Bicameral burning system
 • Heat-resistant stainless steel gasification pipes in the combustion space
 • Long burning time
 • Easy primary air supply operating
 • Fireclay furnace (long lifespan)
 • Low wood consumption
 • Possibility of stoking wood logs of length 38 cm
 • LDS – Automatic fan revolution regulation (possible to buy additionally)
 • LDT – Automatic transformer revolution regulation (possible to buy additionally)
Nominal performance: 12 kW
Performance: 5 až 12 kW
Heated space: 100 až 350 m3
Fuel consumption: 2.9 kg/h
Efficiency: 85.01 %
Flue diameter: 130 mm
Chimney draught: 12 Pa
Warmed air flow rate: 300 až 300 m3/h
Stable outlet temperature: 50 až 110 °C
Emissions by 13 % O2: 0.09 %
Ventilator power input: 36 až W
Stove height: 975 mm
Stove width: 538 mm
Stove depth: 690 mm
Stove weight: 96 kg
Max. logs length: 380 mm
Door: full

Recenze

Kaffe Šantan

Choceň

22.6.2016

K.Štroncer

Drahotuše

22.6.2016

Před časem jsem zakoupil kamna FALCO ECO 12kW do dílny. Podmínky výběru: atest, výkon, ventilátor, sekundární spalování, robustnější konstrukce a cena. Tato kamna všechna kritéria splňují nejen na papíru. Z praxe: rychlý náběh teploty, úspora paliva oproti předchozím obyč. kamnům 50% (bukové brikety), kvalitně utěsněná a zateplená spalovací komora - žhavé uhlíky i po 20ti hodinách. Příjemně překvapila i velikost. Spokojenost - doporučuji ke koupi. K.Štroncer, Drahotuše

Luděk Mencl

Blovice

6.3.2017

Truhlářství Mencl

26.10.2017

S kamny jsem velmi spokojen. Ideální topení do truhlárny.

Jiří Fučík

Sudoměřice u Tábora

30.10.2017

Dobrý den všem co mají rádi kvalitní české výrobky. Koupením kamen FALCO ECO 12 jsem si i já jeden pořídil. Kamna mne zaujala hned na první pohled jejich řemeslným a precizním zpracováním. Jelikož jsem byl kamna přebírat osobně v rodinné firmě Smrčkových, pan Smrček mi ochotně kamna předvedl v provozu s odborným výkladem. Jsem s kamny a jejich vestavěným ventiáltorem v kombinaci s automatickou regulací otáček doslova nadšený. Je to bezkonkurenční výrobek, který mohu jenom doporučit.

Michal Pešek

30.10.2017

Kamínka jsem koupil loni na podzim do menší dílny cca 60 m2, jsem s nimi nad míru spokojený. Rychlý nárůst teploty díky vestavěnému ventilátoru a v kombinaci s automat. regulací otáček to nemá chybu. Mohu všem vřele doporučit. Michal Pešek.

Chromý Karel

30.10.2017

Dobrý den, teplovzdušná kamna ECO 12 byly pořizovány, do soukromé dílny, kde vyhřívaný prostor je cca 180 m³. Protože jsem uživatelem kamen poměrně krátkou dobu, nemohu posuzovat jejich životnost, ale vizuální zpracování, které je na velmi vysoké úrovni. Kamna jsem přebíral osobně v rodinné firmě u Smrčkových, kteří na mě zapůsobili velmi pozitivně. Pan Smrček byl tak laskavý, že předvedl kamna v provozu a velmi odborně mi vysvětlil jejich funkčnost. Prezentace byla dokonalá. Již po prvním zažehnutí jsem byl velmi příjemně překvapen. Proto všem, vřele doporučuji nákup těchto kamen. S pozdravem Chromý Karel.

Vejvalka

Moravský Krumlov

30.10.2017

Dobrý den, rád bych Vám poděkoval za kamna FALKO ECO 12kW které jsem u Vás koupil. Jsem maximálně spokojen. Přeji hodně uspěchů v profesním i osobním životě. Váš spokojený zákazník. Vejvalka Moravský Krumlov

Johann Billinger

Österreich

12.2.2020

13.4.2020

Add a review